Rolnicy dzisiaj sparaliżują DK44 i DK1 w Tychach. To będzie protest, który ma rozpocząć się o godzinie 10.00 i potrwać do 15.00. Rolnicy będą poruszali się po drodze z prędkością około 30 km/h. 

„W ramach protestu rolników zaplanowany jest przejazd ciągników rolniczych od Tychów w kierunku Bierunia (droga krajowa numer 44 – ulicą Oświęcimską oraz ulica Turyńską). Protestujący zawrócą pod KWK Piast i przejadą z powrotem do Tychów ulicą Turyńską i Oświęcimską. Następnie zjadą na trasę DK-1 w kierunku Pszczyny i zawrócą na węźle z ulicą Sikorskiego, udając się  w trasę powrotną” – informuje tyska policja.

Mundurowi apelują do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Zalecają też wybieranie alternatywnych tras przejazdu.

Reklama

„Walczymy między innymi o zniesienie zielonego ładu, który w konsekwencji doprowadzi do znacznego zmniejszenia produkcji żywności w Polsce. Prawidłowe i czytelne  znakowanie towarów, tak aby każdy z nas był świadomy z jakiego kraju pochodzi dany towar, i jakie zawiera substancje chemiczne. Zatrzymanie napływu produktów z Ukrainy, produkowanych poza wszelkimi standardami unijnymi. Wyeliminowanie niekorzystnych umów handlowych z krajami Mercosur” – informuje Wojciech Banert, jeden z organizatorów protestu na DK44.

Reklama