Teren przy ulicy Kopernika, na którym powstaną bloki / fot. Tychy24.net

Rozpoczyna się budowa nowych bloków na osiedlu „H” w Tychach. W ramach „Lex deweloper”. Zgodziła się na nią Rada Miasta Tychy. Prace zauważyli mieszkańcy, którzy poinformowali Tychy24.net. 

Specustawa mieszkaniowa to prawo, które umożliwia budowanie niezgodnie ze planem miejscowym, ale inwestycja musi być zgodna ze studium.

Na ulicy Kopernika (teren tzw. starej łąki) mają powstać 4 budynki. Trzy budynki VI kondygnacyjne oraz VIII kondygnacyjny – w sumie od 200 do 237 mieszkań plus lokale usługowe. Inwestorem jest firma Inbud z Bielska Białej.

Reklama

Prace nad uchwałą wiązały się z dużą dozą kontrowersji w mieście. Część mieszkańców wyrażała swoje niezadowolenie z kolejnych terenów, które zostaną zabudowane blokami.

„Niech Dziuba zabetonuje wszystko, śmietniki kipią brudem, korki , zwężane ulice , brak miejsc parkingowych 132 miliony wydane na DK-44, a korki większe niż przed modernizacją” – skwitowała jedna z mieszkanek na portalu społecznościowym.

Jako przykład złych praktyk w tym zakresie podnoszono inwestycję przy al. Piłsudskiego, gdzie bloki, które powstały znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. 

 

Reklama