Pociąg Kolei Śląskich / fot. Tychy24.net

Ruszy pilotaż „metra miejskiego” w Tychach? Tańsze połączenia kolejowe na odcinku Tychy-Tychy Lodowisko coraz bardziej realne. „I tak ten pociąg jeździ” – mówi marszałek Jakub Chełstowski, który widzi w pomyśle dodatkowe przychody dla Kolei Śląskich.

O pomyśle stworzenia tańszych połączeń na linii Tychy-Tychy Lodowisko i tym samym szybszej alternatywy do przejazdu przez miasto informowaliśmy kilka miesięcy temu. O pomysł zapytaliśmy marszałka Jakuba Chełstowskiego, tyszanina. To właśnie kierowany przez Chełstowskiego Urząd Marszałkowski jest właścicielem Kolei Śląskich.

Reklama

Bilet w cenie np. 1 lub 2 zł to byłaby realna alternatywa do podróży samochodem, a także dla zakorkowanych ulic, w których stoją również pojazdy komunikacji miejskiej.

„Z metrem to niewiele wspólnego ma, ale zasadniczo idea jest dobra, żeby krótkie odcinki, dwa trzy przystanki jak są po mieście czy Katowice czy Tychy czy inne miasta, wprowadzić niewielką opłatę i zachęcić do przeskoczenia z ruchu kołowego na ten transport kolejowy. Myślę, że ta minimalna opłata też z pewnością zachęciłaby uczestników, żeby korzystać z tej możliwości” – powiedział marszałek Chełstowski. „Myślę, że taki pilotaż może dać dużo dobrego” – dodał marszałek.

Oprócz Tychów miastem, które mogłoby brać udział w takim pilotażu są Katowice.

Reklama