Bernard B. starosta bieruńsko-lędziński / fot. Tychy24.net

Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła zarzuty staroście bieruńsko-lędzińskiemu Bernardowi B. i byłej dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Dorocie U. Chodzi o tzw. „ustawianie przetargów”. Staroście i dyrektorce grozi do 3 lat więzienia.

Sprawę skierowano już do Sądu Rejonowego w Tychach.

– Staroście Powiatu Bieruńsko- Lędzińskiego i Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bieruniu zarzucono, że: działając w okresie 2014 roku jako funkcjonariusze publiczni w związku z zamówieniami publicznymi przeprowadzonymi przez Powiat Bieruńsko- Lędziński- Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu, naruszając przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych, przekroczyli swoje uprawnienia w ten sposób, że weszli w porozumienie z przedstawicielami różnych spółek w efekcie powodując ograniczenie zasad uczciwej konkurencji i mechanizmów wolnorynkowych, a w konsekwencji ograniczenie możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty działając na szkodę interesu publicznego, Skarbu Państwa i Powiatu Bieruńsko- Lędzińskiego – informuje Monika Łata z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Reklama

Chodzi o drogi w Bojszowach, Imielinie, Bieruniu i  Lędzinach. Co ciekawe, jak relacjonuje prokuratura, oskarżeni stwierdzili, że opisane w postanowieniu o przedstawieniu zarzutów zdarzenia miały miejsce, jednak nie potrafili ich odtworzyć powołując się na upływ czasu.

Zastosowano wobec oskarżonych poręczenie majątkowe. Grozi im do 3 lat więzienia.

Reklama