Samochód / fot. Tychy24.net

Śnieg pojawił się w niedzielę rano w Tychach. Gdzie dzwonić żeby odśnieżyli? Akcja Zima już trwa i służby deklarowały, że w Tychach drogowców zima nie zaskoczy. Gdzie dzwonić, żeby odśnieżyli naszą ulicę?

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta, pracą wszystkich służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg koordynuje Miejski Ośrodek Dyspozycyjny mieszczący się przy Straży Miejskiej. Wszelkie uwagi można zgłaszać na ogólnodostępne, całodobowe numery telefonów: linia bezpłatna 986 oraz linia płatna: 32/776-39-86.

Pamiętajmy, że nie wszystkie drogi są odśnieżane na raz. 

Reklama

„W Tychach obowiązują trzy standardy odśnieżania dróg” – mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „Pod szczególnym nadzorem znajdują się DK-1 i DK-86 wraz z węzłami. Tu obowiązywać będzie II podwyższony standard, co oznacza, że sprzęt będzie wyjeżdżał na te drogi w pierwszej kolejności. Natomiast DK-44 oraz drogi powiatowe utrzymywane są w II standardzie. Drogi gminne o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym odśnieżane są według III standardu zimowego utrzymania” – dodaje. 

Łącznie w magazynach przygotowano 1480 ton soli drogowej i 1900 ton piasku, które mają zostać zużyte na tyskie drogi. Ta ilość jest systematycznie uzupełniana w miarę zużycia.

Reklama