Od lewej Grzegorz Bednarski prezes Tyskiego Sportu i Ryszard Tarasiewicz nowy trener GKS Tychy / fot. Tyski Sport

Prezes Tyskiego Sportu i nowy trener GKS Tychy na zdjęciu raczej nie emanują radością, bo na razie nie ma się z czego cieszyć. Znamy nazwisko nowego trenera GKS Tychy, został nim Ryszard Tarasiewicz. Po zmianie piłkarze zaczną wygrywać? Tego nikt nie zagwarantuje, wiadomo, że już część kibiców zaczęła się domagać zmiany prezesa Tyskiego Sportu.

Wielokrotny reprezentant Polski, zdobywca krajowego Pucharu, uczestnik Mistrzostw Świata i specjalista od awansów. Tak przedstawia się krótka charakterystyka nowego trenera GKS Tychy. Ryszard Tarasiewicz został szkoleniowcem „Trójkolorowych”. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2017/18 z opcją przedłużenia kontraktu o kolejny rok.

Co ciekawe w 2013 roku Tarasiewicz na stanowisku trenera Zawiszy Bydgoszcz zstąpił Jurija Szatałowa. W Bydgoszczy nowy szkoleniowiec GKS Tychy wywalczył awans do Ekstraklasy, a w kolejnym sezonie zdobył pierwszy w historii klubu Puchar Polski.

Reklama

– Zatrudniliśmy doświadczonego i sprawdzonego trenera. Ryszard Tarasiewicz doskonale zna realia, zawodników i drużyny w pierwszej lidze. Nie przypadkowo był określany mianem specjalisty od awansów. Trzykrotnie wprowadzał drużyny do Ekstraklasy. Jestem przekonany, że odpowiednio wykorzysta potencjał naszej drużyny i umiejętności poszczególnych zawodników – mówi Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport.

Asystentem nowego trenera GKS Tychy będzie Waldemar Tęsiorowski.

 

Reklama