Rośnie popularność Metrobiletu. W pół roku sprzedano 312 tys. biletów

Autobus na przystanku przy Wyszyńskiego / fot. Tychy24.net

W pierwszym półroczu 2026 roku pasażerowie kupili 312 tys. 30-dniowych Metrobiletów. To o 25,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – poinformował Leszek Pietraszek, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Od stycznia do czerwca 2025 roku sprzedano 286,5 tys. takich biletów. Tegoroczny wynik oznacza wzrost o blisko 9 proc. Metrobilet 30-dniowy jest imiennym biletem umożliwiającym korzystanie z autobusów, tramwajów i trolejbusów komunikacji miejskiej, a także pociągów Kolei Śląskich oraz Polregio na określonym obszarze.

Posiadacze biletu mogą również korzystać z Metroroweru przez 60 minut dziennie bez dodatkowych opłat. Rozwiązanie ma ułatwiać łączenie przejazdów koleją z komunikacją miejską oraz pokonywanie tzw. ostatniej mili.

GZM dofinansowuje również dodatkowe połączenia kolejowe pomiędzy miastami Metropolii. W budżecie na 2026 rok na ten cel przeznaczono około 43,4 mln zł. Pieniądze są przekazywane województwu śląskiemu na finansowanie kursów kolejowych realizowanych na obszarze GZM.

Czytaj również:  Samochód osobowy uderzył w autobus w Tychach
Total
0
Shares
Podobne wiadomości