Marka Tyskie i GKS Tychy będą kontynuować współpracę. Jest nowa umowa sponsorska

Stadion / fot. Tychy24.net

Marka Tyskie i GKS Tychy będą kontynuować współpracę. Jest nowa umowa sponsorska obejmie sezon 2026/2027.Wcześniej informowaliśmy o odejściu sponsora głównego drużyny,  Superbet. To był niewątpliwy cios dla tyskiego klubu. Teraz przedstawiono w tej roli markę Tyskie.

Partnerstwo ma dotyczyć nie tylko wsparcia pierwszej drużyny, ale również działań skierowanych do kibiców i mieszkańców Tychów. Klub podkreśla, że współpraca z marką od lat stanowi ważny element sportowego i społecznego życia miasta.

„Serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę na linii Tyskie – GKS Tychy oraz za zaufanie, którego wyrazem jest podpisanie nowej umowy. Cieszymy się, że możemy kontynuować nasze partnerstwo i wspólnie realizować kolejne działania na rzecz Klubu oraz lokalnej społeczności. Wierzymy, że nasza współpraca będzie się nadal rozwijać i przyniesie wiele wartościowych inicjatyw w nadchodzącym sezonie” – podkreśla Max Kothny, członek zarządu KP GKS Tychy.

Współpraca opiera się na związku obu stron z Tychami. Jej celem ma być także wspieranie projektów angażujących kibiców i integrujących lokalną społeczność.

„Cieszymy się, że kolejny sezon możemy wspierać GKS Tychy jako sponsor. To partnerstwo od dawna wykracza poza klasyczny sponsoring, ponieważ wspólnie budujemy lokalną wspólnotę opartą na sportowych emocjach, pasji i dumie z Tychów. Chcemy nadal łączyć kibiców i całe miasto poprzez wspólne wartości. W końcu od lat niezmiennie jesteśmy na TY” – mówi Kamil Ochelski, brand manager marki Tyskie.

Problemy GKS-u Tychy

Niedawno informowaliśmy o problemach finansowych w GKS Tychy. Wypłaty nie trafiły do pracowników na czas. Klub w oświadczeniu stwierdził, że to były przejściowe kłopoty z płynnością, które zostały rozwiązane. Prezydent Tychów na sesji Rady Miasta Tychy, zaznaczył, że oczekuje od klubu oszczędności.

„„W tej sytuacji, jaka jest obecnie, przede wszystkim zarząd powinien koncentrować się na tym, by rozsądnie wydawać pieniądze” – stwierdził Maciej Gramatyka, prezydent Tychów.

Czytaj również:  Do sąd trafił akt oskarżenia przeciwko kierowcy BMW. W wypadku zginęła żona i dziecko piłkarza z Tychów

Przypomnijmy, po sprzedaży klubu i podwyżkach kapitału zakładowego, Miasto Tychy za pośrednictwem swojej spółki Tyski Sport ma nieco ponad 20% udziałów w KP GKS Tychy.

GKS Tychy traci sponsora głównego klubu. Po prawie 6 latach

Total
0
Shares
Podobne wiadomości