Broń, z której strzelano do 14-latka / fot. Policja

Strzelał do nastolatka na alei Niepodległości w Tychach. Tyska policja zatrzymała 24-latka, który z broni gazowej strzelał do nastoletniego chłopca.  Policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety, że nieznany mężczyzna postrzelił jej 14-letniego syna – informuje policja. Zdarzenie miało miejsce na al. Niepodległości.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Na miejsce po zgłoszeniu udała się policja i pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy chłopcu. Rozpoczęto też poszukiwania napastnika.

– W pewnym momencie stróże prawa zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy oraz trzymał w dłoni przedmiot przypominający broń. Okazało się, że jest to 24-letni tyszanin, który już wielokrotnie miał konflikt z prawem. 24-latek usłyszał zarzut narażenia chłopca na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu – dodaje.

Reklama

 

Na szczęście obrażenia chłopca nie zagrażają jego życiu. 24-latek został aresztowany na 3 miesiące. Grożą mu 3 lata więzienia. Tyska policja teraz ustala motywy sprawcy i gromadzi materiał dowodowy. Szuka też świadków, którzy proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Tychach.

Reklama