Dzisiaj rozmawiamy z Igorem Śmietańskim wiceprezydentem Tychów ds. gospodarki przestrzennej. Pytamy o los dawnego Zespołu Szkół Municypalnych, którego środkową część jednak zagospodaruje miasto, o plany wyburzenia części „szkieletora” na al. Jana Pawła II oraz o próbę stworzenia „centrum miasta” w tym rejonie – mają powstać tam mieszkania. Wiceprezydenta pytaliśmy też o ciągle nie otwartą strzelnicę golfową oraz możliwe lokalizacje basenu otwartego w Tychach.


Posłuchajcie rozmowy z Igorem Śmietańskim:


Od roku mówiło się o inwestorze, który podobno był zainteresowany środkową częścią dawnego Zespołu Szkół Municypalnych. Ostatecznie to jednak miasto będzie budowało tam nową siedzibę Muzeum Miejskiego w Tychach.

Reklama

– Jest  to bardzo złożony obiekt, ponieważ on był budowany pod inne funkcje i koszty i nakłady jakie by musieli ci inwestorzy ponieść chyba ich przerastają – powiedział wiceprezydent Tychów. – To będzie bardzo kosztochłonna inwestycja – dodaje.

Miasto jeszcze nie ma szacunków ile przebudowa tej części obiektu przy al. Piłsudskiego będzie kosztować. Wiadomo, że Muzeum Miejskie w Tychach do końca przyszłego roku musi się wyprowadzić ze swojej siedziby przy ulicy Katowickiej.

Z wiceprezydentem rozmawialiśmy także na temat niedokończonej inwestycji na al. Jana Pawła II. Tzw. „szkieletor” ma zostać rozebrany – przynajmniej  w części.

– Symbolicznie do drugich nóg „szkieletora” będziemy wycinać ten obiekt – stwierdził Śmietański. To się ma stać do połowy przyszłego roku.

Natomiast obok na al. Jana Pawła II miasto będzie chciało kupić działki i docelowo postawić tam nowe osiedle..

– To jest idealny układ na tworzenie takich funkcji centro-twórczych – powiedział wiceprezydent Tychów.

Wcześniej wycofał się inwestor, który chciał zbudować tam centrum handlowe.

Wiceprezydenta Śmietańskiego pytaliśmy również o pole golfowe i prawie roczne opóźnienie w oddaniu inwestycji oraz czy na jej ukończenie miał wpływ niedawno przyjęty plan miejscowy dla terenu przy ulicy Sikorskiego. Dopytywaliśmy również o możliwe lokalizacje basenu otwartego w Tychach.

Reklama