W Tychach od kilku lat można zaobserwować ciekawe zjawisko. Samochód marki renault porzucony na parkingu przy ulicy Dmowskiego coraz bardziej wtapia się w otoczenie. Powoli zaczyna się integrować z zielenią miejską.

Samochód już od dłuższego czasu jest zaparkowany na parkingu przy ulicy Dmowskiego i z biegiem lat, robi się coraz bardziej zielony. Pod kołami już wyrasta trawa, dobre warunki rozwojowe znalazł tam też krzew. Niestety pojazd z roku na rok jest w coraz gorszym stanie. Powietrza w oponach już nie ma, z biegiem czasu stracił też tylną tablicę rejestracyjną.

Co ciekawe, centrum Tychów to obszar deficytowy w miejsca parkingowe, podobnie jak w innych miastach każde miejsce postojowe dla samochodu, to dobro na wagę złota. Zwłaszcza wieczorami. Wtedy o miejsce parkingowe w tym rejonie jest bardzo trudno.

Reklama

Parkingiem nie zarządza miasto Tychy, a Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa OSKARD i to w jej gestii jest dbanie o utrzymanie parkingu oraz ewentualna interwencja odnośnie porzuconych pojazdów.

Reklama