Od lewej marszałek Jakub Chełstowski i prezydent Andrzej Dziuba / fot. Śląskie.pl

Tychy dostały miliony na wymianę oświetlenie ulicznego. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach prezydent Tychów Andrzej Dziuba i związany z miastem marszałek Jakub Chełstowski.

– W ramach wartego prawie 23 miliony złotych projektu (dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 14 mln zł) zostanie wymienione oświetlenie i słupy oświetleniowe na osiedlach A,B, D, E, F, N, O, U i T i na tzw. Starych Tychach – poinformował Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

W sumie zamontowanych zostanie ponad 2,3 tys. nowych opraw. Planowany termin realizacji inwestycji to 30 października 2020 roku, ale może ulec przesunięciu z powodów proceduralnych.

Reklama

Zakres projektu obejmuje m.in. wymianę istniejących opraw na nowe, energooszczędne oraz wymianę większości słupów oświetleniowych.

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano dzisiaj umowy na 15 projektów – w tym ten tyski. Łączna wartość projektów to ponad 74 mln zł, wysokość dofinansowania to ponad 56 mln zł.

– Wymiana oświetlenia na nowoczesne poprawi bezpieczeństwo w naszych gminach, wpłynie na jakość życia mieszkańców i przyniesie istotne korzyści związane z ekologią. Dzięki tym środkom uda się wymienić prawie 13 tys. lamp i 2,3 tys. słupów oświetleniowych w całym regionie, co znacząco poprawi komfort życia i obniży koszty oświetlenia w gminach – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Środki trafią do 11 gmin województwa śląskiego, wśród których znalazły się: Suszec, Bieruń, Siemianowice Śląskie, Orzesze, Tychy, Sosnowiec, Ciasna, Gierałtowice, Ornontowice, Chorzów i Bytom.

Reklama