Tyszanin napadł na młodą kobietę w Katowicach. Napastnik próbował przyłożyć jej do twarzy nasączony jakąś substancją bandaż. Prawdopodobnie chciał uśpić 28-latkę chloroformem.

Do napaści doszło w Katowicach przy ulicy Kozielskiej. Spacerującą z psem kobietę napadł idący za nią mężczyzna. Na szczęście świadek wezwał policję.

– Jak wynika z ustaleń śledczych, mieszkaniec Tychów najpierw przewrócił 28-latkę na ziemię, po czym przyłożył jej do twarzy nasączony czymś kawałek materiału, próbując najprawdopodobniej ją otumanić. Gdy tylko kobieta zaczęła głośno krzyczeć, mężczyzna uciekł – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Chwilę po zdarzeniu na trop 34-latka wpadli policjanci z katowickiego oddziału prewencji, którzy informację o napadzie otrzymali drogą radiową. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy – dodaje.

Reklama

W jego plecaku znaleziono bandaż, przy pomocy którego chciał otumanić młodą kobietę. Jak wyjaśniał, chciał ją uśpić żeby ukraść jej telefon komórkowy. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, teraz znajduje się pod policyjnym dozorem. Grozi mu 12 lat więzienia.

Reklama