Wypadek na ulicy Turyńskiej / fot. Policja

W sumie 9 osób trafił do szpitala. Po zderzeniu busa z autobusem w Tychach (zdjęcia). Wiadomo więcej na temat porannego zdarzenia na ulicy Turyńskiej na granicy Tychów i Bierunia.

„Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, około godziny 6.30 na drodze przyzakładowej biegnącej wzdłuż ulicy Turyńskiej w Tychach, gdzie doszło do czołowego zderzenia samochodu marki Volkswagen z autobusem komunikacji miejskiej marki Solaris. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 9 osób, podróżujących volkswagenem, które przetransportowano do szpitali w Tychach, Mikołowie i Oświęcimiu” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. Wcześniej mówiło się o 8 osobach rannych – z potłuczeniami i ranami ciętymi. 

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a mundurowi ustalają przebieg i okoliczności wypadku

Reklama

Policja apeluje kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdem. Dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz utrzymanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w sytuacji, gdy jezdnia jest oblodzona.

Reklama