Święcenie pojazdów w Tychach / fot. Policja

W Tychach będą święcić pojazdy. Zamkną dla ruchu ulice w mieście. Z okazji dnia świętego Krzysztofa patrona kierowców. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 lipca – jak co roku w parafii pw. Św. Krzysztofa w Tychach.

„Co roku wielu kierowców przyjeżdża do Tychów niemal z całego Śląska – m.in. z Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny, Gliwic i Zabrza. Kierowcy poświęcają swoje pojazdy, wierząc, że święty Krzysztof zapewni im bezpieczeństwo na drogach” – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach.

O 11.30 odbędzie się msza święta w kościele św. Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego. Po mszy w godzinach od 12.30-13.30 święcone będą pojazdy. Z tego powodu zamknięte dla ruchu zostanie kilka ulic na terenie Tychów.

– ul. Wyszyńskiego, od al. Niepodległości do ul. Edukacji,
– ul. Wyszyńskiego, od al. Niepodległości do al. Jana Pawła II (w przypadku większej liczby pojazdów z możliwością rozszerzenia w kierunku ul. Dąbrowskiego),
– ul. Edukacji, od ul. Filaretów do Elfów (w przypadku większej liczby pojazdów do wyjazdu z parkingu przy Tesco).

Ruch dla autobusów zostanie zamknięty od godz. 12.30 do 13.30.

Kierowcy, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach i poświęcić swoje samochody powinni umieścić za przednią szybą lub wycieraczką białą kartkę formatu A4. Policja i Straż Miejska widząc tak oznakowany samochód będzie go kierować na wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9 rano. Policja prosi także o odebranie samochodów po zakończeniu uroczystości.