fot. Maks Skrzeczkowski

W Tychach będą uczyć jak zrobić dobre zdjęcia…telefonem. 15 października w Muzeum Miejskim w Tychach odbędą się warsztaty fotograficzne z Maksem Skrzeczkowskim, uznanym fotografem. 

Warsztaty fotograficzne to efekt współpracy Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego i Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jak wtopić się w tłum i być niewidzialnym podczas fotografowania? Jak wykorzystać atuty przesycenia telefonami komórkowymi w przestrzeni miejskiej? Jak blisko można podejść do osoby i tematu, który nas interesuje? 

Reklama

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów skoncentrują się na fotografii mobilnej, tj. zastosowaniu aparatu fotograficznego, który najczęściej ma się przy sobie, czyli tego w telefonie!

Warsztaty skierowane są do osób, które interesują się fotografią uliczną oraz chcą pogłębiać i doskonalić nie tylko teorię, ale i praktykę fotograficzną . To doskonała okazja do przeżycia wielu fotograficznych odkryć oraz zaskoczeń. 

W programie: wykłady, ćwiczenia praktyczne podczas miejskiego spaceru, konsultacje indywidualne, dyskusje, analiza zdjęć wykonanych podczas warsztatów i autorski pokaz zdjęć Maksa Skrzeczkowskiego.

Po warsztatach, dla zainteresowanych, przewidziane dodatkowe spotkanie, podczas którego możliwe będą konsultacje indywidualne z Maksem Skrzeczkowskim, stąd prosimy przynieść maksymalnie 10 zdjęć (wydrukowanych lub na nośniku elektronicznym).

Uczestników i uczestniczki prosimy o przyniesienie telefonu komórkowego z wbudowanym aparatem fotograficznym. Wymagany jest dostęp do transferu elektronicznego w telefonie – zdjęcia wykonane podczas ćwiczeń praktycznych (miejskiego spaceru) będą przesyłane przez autorów i autorki na podany w trakcie warsztatów adres e-mail, w celu ich omówienia.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

Prowadzi: Maks Skrzeczkowski – fotograf (magister sztuki), podróżnik, wykładowca fotografii na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, fotoreporter magazynu „Lajf”, wieloletni koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, twórca projektu Kazimierska Wiosna Fotograficzna, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich w Ukrainie (2004). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych m.in. Grand Press Photo 2021 oraz za działania w dziedzinie kultury; sam również zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z niesłabnącą pasją od lat fotograficznie eksploruje ulotną codzienność życia w Kazimierzu Dolnym, czterokrotnie był na wschodzie Ukrainy, na terenie objętym działaniami wojennymi. To bez wątpienia postać nietuzinkowa, fotograf ekstremalny, ale co równie ważne kreatywny. Zaskakuje, podejmując szalone i trudne wyzwania. Świat nieustannie go zachwyca i zadziwia.

Data: 15 października 2022 (sobota), godz. 9.00–18.00
miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1
zapisy (liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń): info@ttf.tychy.pl 

wstęp wolny

Reklama