Tablica przy ulicy Dmowskiego / fot. Tychy24.net

W Tychach przy przystankach stanęły tablice informacyjne. Są wyposażone w kamery, na razie znajdują się na etapie testów i odbiorów, ale już niebawem zostaną uruchomione. W sumie na terenie Tychów pojawi się 50 tablic – powiedzą kiedy odjedzie autobus, podadzą godzinę i nagrają wandali. 

W ostatnim czasie Zarząd Transportu Metropolitalnego zamontował około 30 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W Tychach pojawiło się ich 6.

„Łącznie w Tychach posadowiono już 6 tablic – przy przystankach Brama Słońca, Dmowskiego i Osiedle K” – wyjaśnia Michał Wawrzaszek z ZTM.

Reklama

Inwestycja od 2017 roku była zapowiadana w Tychach, w 2018 roku pojawiły się specjalne skrzynki przy przystankach. Obecnie w Tychach można już zobaczyć pierwsze zamontowane tablice.

Urządzenia docelowo będą zintegrowane z istniejącymi systemami Śląskiej Karty Usług Publicznych i Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz powstającym w Tychach systemem Inteligentnego Zarządzania Ruchem.

Będą wyświetlały m.in. informacje o przyjeżdżających i odjeżdżających pojazdach komunikacji miejskiej, podadzą godzinę, mają wyświetlać też informację o jakości powietrza.

Tablice zainstalowane w Tychach wyposażone są w kamery, które mają m.in. zabiegać aktom wandalizmu oraz przyciski, które po wciśnięciu sprawiają, że odczytywany jest komunikat wyświetlany na tablicy.

Reklama