/fot. Policja

Tyska policja poszukuje dwóch kierowców Audi, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. Jeden prawie potrącił pieszego na oznakowanym przejściu, drugi dobił do samochodu na skrzyżowaniu i uciekł.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 25 kwietnia, tuż przed godziną 19.00 na ulicy Stoczniowców. Na oznakowanym przejściu dla pieszych znajdującym się przed ul. Dunikowskiego w kierunku ul. Harcerskiej doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Kierowca Audi o nieznanych numerach rejestracyjnych, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu korzystającemu z przejścia, omijając także inny pojazd, którego kierujący zatrzymał się i ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Kierowca Audi prawie potrącił pieszego. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Drugi przypadek miał miejsce dzień później (26 kwietnia) chwilę po godzinie 14.00 na ulicy Armii Krajowej.

Reklama

– Przed skrzyżowaniem o ruchu okrężnym z ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Sikorskiego, nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem, prawdopodobnie Audi A3 lub A4 koloru czarnego o początkowych nr rej. ST….. najechał na tył pojazdu marki Jaguar o nr SBL 4… , którego kierujący zatrzymał się przed wjazdem na skrzyżowanie. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia drogowego – informuje tyska policja.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat opisanych zdarzeń proszone są o pilny kontakt telefoniczny lub osobisty z Zespołem d/s Wykroczeń KMP w Tychach, al. Bielska 46, pokój nr 33, tel. 32 325 6296.

 

Reklama