Al. Niepodległości w Tychach / fot. Tychy24.net

W Tychach teraz taniej możesz wynająć biuro. Nawet 12 zł za mkw. W Tychach realizowany jest program, który ma pomóc przedsiębiorcom startującym z biznesem lub prowadzącym działalność w wynajęciu lokalu na preferencyjnych warunkach. Pieniądze, które uda im się oszczędzić na wynajmie, mają w zamyśle przeznaczyć na rozwój firmy.

Chodzi o pogram „Klucz do Biznesu”.

W roku 2021 do dyspozycji przedsiębiorców Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przeznaczyło 5 lokali o powierzchni użytkowej od 12 do 40 m2,zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta (na trzecim piętrze budynku przy ul. Grota-Roweckiego 42-44 w Tychach).

Reklama

Na obniżone stawki czynszu przedsiębiorcy mogą liczyć przez trzy lata. Cena za wynajem w pierwszym roku wyniesie 12 zł netto za mpowierzchni użytkowej wraz z częściami wspólnymi, w drugim roku wzrośnie do 15 zł za m2 a w trzecim 18 zł za m2. Później zainteresowani przedłużeniem umowy, zapłacą według stawek obowiązujących w TTBS. Do czynszu należy doliczyć opłatę za media oraz kaucję za lokal (2-krotność miesięczna czynszu brutto według stawki z 1 roku).

„W ramach wynajmu, przedsiębiorcy – po wcześniejszym uzgodnieniu z Tyskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego – będą mogli bezpłatnie skorzystać z sali konferencyjnej znajdującej się na pierwszym piętrze budynku (nie dłużej niż dwa dni w miesiącu, z możliwością rozłożenia na godziny)” – mówi Dorota Picho, naczelnik Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Koszty remontu i dostosowania pomieszczeń do działalności, ponoszą przedsiębiorcy. Osoby zainteresowane, będą miały możliwość obejrzenia lokalu przed przystąpieniem do Programu, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Tyskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Żeby wziąć udział w programie, nie trzeba być zameldowanym w Tychach, ale podmiot ubiegający się o lokal nie może być najemcą, dzierżawcą lub innym użytkownikiem, lokalu użytkowego stanowiącego mienie komunalne Miasta Tychy.

Co ważne, osoby, którym udostępniono już lokal w ramach wcześniejszej edycji programu „Klucz do biznesu”, nie mogą ponownie wziąć udziału w programie.

„Wniosek należy złożyć osobiście najpóźniej do 17 września 2021 r. do godziny 13.30, w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49 (I piętro, pok. 103). Można go również wysłać na adres: Urząd Miasta Tychy, Wydział Ewidencji Działalności Gospodarczej, al. Niepodległości 49, 43-100 Tychy z dopiskiem „Klucz do biznesu 2021” – dodaje Dorota Picho.

Do konkursu włączone zostaną tylko te wniosku, które wpłyną w terminie i będą spełniały wymagania formalne zawarte w Regulaminie. W przypadku przesłania wniosku, decyduje data wpływu.

Więcej na temat programu znajdziecie tutaj: KLUCZ DO BIZNESU.