Weekend w Tychach pełen atrakcji. M.in. festiwal, noc w bibliotece, pokaz filmowy i Eko-kiermasz zaplanowano dzisiaj, sobotę i niedzielę. Co dokładnie i kiedy będzie się działo? Poniżej zestawienie wydarzeń. 

4 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK)

Festiwal Auksodrone 2019

Reklama

Auksodrone 2019 to tak jak przed rokiem  dziewięć koncertów podzielonych na trzy cykle – Contemporary Opera, New Wave Jazz i Electronics Studies – oraz szereg wydarzeń towarzyszących poświęconych temu, jak rodzi się muzyka i temu, co w nas się rodzi za jej magicznym dotknięciem.

Wstęp do foyer (a więc również uczestnictwo w warsztatach, spotkaniach, DJ-setach) jest bezpłatny. Biletowane jest wejście do sali koncertowej na każdy z dziewięciu koncertów. Bilety – w cenie 59 zł/dzień, 119 zł/karnet trzydniowy – można nabyć w punktach stacjonarnych Ticketmaster oraz w sklepie internetowym www.ticketmaster.pl.

Współorganizatorami auksodrone 2019 są: Program 2 Polskiego Radia oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

18.00 -20.00 Noc Bibliotek 2019 w Filii nr 13 przy al. Niepodległości 110.

Dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami zapraszamy na Noc Bibliotek.

W programie:
– gimnastyka buzi i języka,
– mowa ciała – warsztaty z instruktorem tańca,
– język obcy i nasza gwara,
– Leśne Opowieści – głosy z lasu – przedstawienie,
– Nocne Potwory kontra Rycerze Światła – zabawa międzypokoleniowa.
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy (tel. 32 217 31 52).

19.00 – 21.30 Kino FreeLove – „Oni” w Miejskim Centrum Kultury

Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy.  Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego – milionera i potentata medialnego – Paolo Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o „dworze” chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie polityk.

Film „Oni” błyskotliwie łączy drapieżną polityczną satyrę z dramatem jednostki.

5 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

10.00- 15.00 XVIII „EKO-Kiermasz dla Zdrowia” w Zespole Szkół nr 1

Tyskie koło Polskiego Klubu Ekologicznego zaprasza na kiermasz ekologiczny, połączony z warsztatami, wykładami i wystawami związanymi ze zdrowym stylem życia. Kiermasz będzie okazją do zakupu produktów spożywczych z ekologicznych, certyfikowany i tradycyjnych gospodarstw. Podczas warsztatów zdobędziemy wiele ciekawych umiejętności praktycznych, a podczas występów i prelekcji – wiedzy na temat pszczół czy leczenia schorzeń kręgosłupa. Będzie również możliwość obejrzenia pokazów tańca czy wystawy o niskiej emisji, a także zaczerpnięcia fachowej porady fizykoterapeuty czy podologa.

PRELEKCJE i WYSTĘPY:

– o pszczołach i miodzie oraz informacje o pasiekach (godz.10:00)
– pokazy taneczne z MDK 1 w Tychach (godz.11:00)
– tańce oraz zespół muzyczny (premiera) (godz.12:00)
– Śląski Uniwersytet Medyczny – Zakład Promocji Zdrowia (godz.13:00)
– leczenie schorzeń kręgosłupa, pokazy judo ( godz.13:30)

Oprócz tego mini-konkursy z nagrodami  z wiedzy o  odżywianiu, ekologii, niskiej emisji, turystyce, segregacji odpadów oraz wiele innych atrakcji: degustacja produktów, pokazy kulinarne, występy artystyczne.

11.00 – 12.30 Salon Mozarta W Krainie Muzyki / Strefa Dziecka w Pasażu Kultury Andromeda

Zapraszamy dzieci na kolejne, ciekawe spotkanie W krainie muzyki z panem Zdzisławem Smucerewiczem. Fortepian to najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny instrument, a Wolfgang Amadeusz Mozart to najpopularniejszy kompozytor, nie tylko swojej epoki. Pan Zdzisław Smucerowicz, udowodni, że „klasycyzm” to tylko trudne słowo. Ale kryje w sobie piękny i kolorowy muzyczny świat, którego częścią, staną się nasi najmłodsi melomani .Usłyszą oni przepiękne utwory zagrane przez gościa specjalnego. Po niesamowitych opowieściach naszego maestro, rozpocznie się część pełna zabaw muzycznych, którym nie oprą się również dorośli.

Zajęcia składają się z części teoretycznej oraz części ruchowej, gdzie dzieci zachęcane są do zabawy a swoją wiedzę prowadzący przekazuje w sposób jasny i dostosowany do wieku 3+.

16.00- 17.00 Zuzanka i Utopce – Teatr Trip w Teatrze Małym w Tychach

Spektakl opowiada o losach sieroty Zuzanki o wielkim sercu, której życie uzależnione jest od chytrego gazdy Kurzejki. Pewnego razu spotyka ona Króla Utopców i od tego czasu zmienia się całe jej życie… Aktorzy wcielają się w rolę wesołych Utopców, które wciągają dzieci w świat baśni. Podczas codziennej przechadzki znajdują one zbiór baśni śląskich Gustawa Morcinka i postanawiają urządzić sobie zabawę w teatr. Utopce odgrywają scenki z baśni Gustawa Morcinka, tworząc jednocześnie teatr w teatrze. Podczas działań scenicznych dzieci zostaną wciągnięte w akcję wydarzeń.

16.30- 18.30 Miasto Miejsc Tych – koncert i spotkanie z K. Kulbickim // Paprocany

Miasto Miejsc Tych – po udanej premierze tomiku poezji Krzysztof Kulbicki zapraszamy do jednej z ulubionych miejscówek Tyszan.  To właśnie na boisku OW Paprocany odbędzie się spotkanie z tyskim poetą i muzykiem, które poprowadzi Marcin Stachoń.

17.00- 20.00 Salon Słowa – promocja I części tryptyku Jacka Durskiego w Pasażu Kultury Andromeda

Agata Cichy poprowadzi spotkanie autorskie z Jackiem Durskim.

JACEK DURSKI artysta malarz, poeta, prozaik, rzeźbiarz. Członek „International Association of Art”. Prace plastyczne prezentował na 37 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, brał udział w 23 wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych. Autor powieści, sztuk teatralnych, tekstów filozoficznych i rozpraw o interakcji nauki i sztuki.

6 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

17.00- 18.00 Grażyna Szapołowska / Kochaj mnie / Poeticon

Koncert „Kochaj mnie” Grażyny Szapołowskiej to zestaw przepięknych piosenek z albumu wydanego na CD przez POLSKIE RADIO. Muzykę do większości utworów skomponował Wojciech Kiniorski. Siłą koncertu są teksty tak wybitnych poetów jak Bogdan Loebl, Wisława Szymborska, Jonasz Kofta czy Bułat Okudżawa w genialnym tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego. Aktor Jan Nowicki namówił koleżankę po fachu, żeby nagrała tę płytę i podarował jej również swój tekst. Od tego wszystko się zaczęło.

Grażyna Szapołowska – śpiew , Sebastian Stanny – saksofon, śpiew , Tomek Pacanowski – gitara, śpiew , Miłosz Wośko – klawisze, śpiew , Maciej Matysiak – gitara basowa, śpiew , Sebastian Frankiewicz – perkusja, śpiew

Reklama