Galeria Kwiatowa / fot. Komart Investment

Wiadomo więcej na temat nowego centrum handlowego w Tychach. Najpierw powstaną dwa budynki, w kolejnym etapie mogą powstać kolejne cztery, wynika z informacji przedstawionych przez tyski magistrat. 

Przy ulicy Oświęcimskiej, na przeciwko giełdy kwiatowej i stacji benzynowej powstaje „Galeria Kwiatowa”. To jak wcześniej informowaliśmy inwestycja knurowskiej spółki Komart. Ma to być „szereg pawilonów handlowych”. 

„Budowa dwóch budynków handlowo – usługowych  wraz z parkingami oraz infrastrukturą techniczną przy ul. Oświęcimskiej i Czarnej w Tychach stanowiących I etap inwestycji polegającej na budowie sześciu budynków usługowo – handlowych wraz z parkingami oraz infrastrukturą techniczną wydana została na rzecz KOMART PARK Sp. z o.o.” – poinformowało miasto Tychy. 

Reklama

Inwestor oszczędnie gospodaruje informacjami w sprawie inwestycji, ale już wiadomo, że miasto prowadzi postępowanie w sprawie kolejnych budynków w Galerii Parkowej. 

Galeria Kwiatowa / fot. Komart Investment

„Wydział budownictwa prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie wydania pozwolenia na budowę inwestycji p.n.: Budowa czterech budynków handlowo – usługowych wraz z parkingiem oraz infrastrukturą techniczną  przy ul. Oświęcimskiej i Czarnej w Tychach stanowiących II etap inwestycji polegającej na budowie sześciu budynków handlowo – usługowych wraz z parkingami, infrastrukturą techniczną oraz przebudową sieci elektroenergetycznej” – poinformowała Ewa Grudniok z Urzędu Miasta Tychy. 

Pierwsze budynki prawdopodobnie będą gotowe w przyszłym roku.

Reklama