Prace drogowe / fot. MZUIM Tychy

Zanim przebudują DK 44 to zbudują rondo. Od czwartku (30.11) pojawią się pierwsze poważne utrudnienia na ulicy Turyńskiej w związku z przebudową DK 44. Powstanie rondo, które będzie wykorzystany do objazdów.

– W związku z przebudową DK-44 w najbliższy czwartek (30.11) na ulicy Turyńskiej w rejonie przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA, zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. W tym miejscu ma powstać tymczasowe rondo, którym zostanie poprowadzony objazd na czas budowy nowego węzła. Węzeł ten docelowo połączy DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną – tłumaczy Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

Rondo powstanie, ale to też wywoła utrudnienia na ulicy Turyńskiej. Potrzeba będzie wprowadzić zwężenia jezdni, prace będą prowadzone etapami.

Reklama

– W pierwszej kolejności na obu jezdniach zostaną wyłączone z ruchu pasy lewe (wewnętrzne), a ruch odbywać się będzie po pasach prawych (zewnętrznych).
– W drugim etapie z ruchu wyłączony będzie pas prawy na jezdni w kierunku Oświęcimia, a także zostanie zawężona droga wewnętrzna przy halach fabryki FCA. Szerokość tego zawężenia to około 5m zatem ruch w dalszym ciągu będzie odbywał się dwukierunkowo.

Jak informuje tyski MZUiM rondo będzie gotowy w drugiej połowie grudnia, a wykorzystywane jak objazd do fabryki Fiata w drugim tygodniu stycznia.

Reklama