Rower przy Tyskich Halach Targowych / fot. Urząd Miasta Tychy

Zapowiada się słaby start miejskiego roweru w Tychach, nie dość, że liczba wypożyczalni nadal będzie mała to rower wypożyczymy dopiero od 18 maja. Dla przykładu rower miejski w Gliwicach ruszył 1 marca, a 1 kwietnia ruszają wypożyczalnie w Katowicach, gdzie będzie można korzystać z kilkudziesięciu stacji. W Tychach zaledwie z 7.

W sumie w Tychach skorzystamy z 60 rowerów. Będą też dostępne 2 rowery CARGO, 3 tandemy, 5 rowerów dziecięcych oraz 1 rower trójkołowy dla osób niepełnosprawnych. Dziś rozstrzygnięto przetarg na dostawę rowerów i wygrała go firma Nextbike Polska, która praktycznie wszędzie w regionie dostarcza tę usługę.

– Za wdrożenie i obsługę systemu odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska, największy i najbardziej doświadczony operator tego typu systemów w Polsce, który w ubiegłym roku w ramach pilotażu dostarczył do Tychów ponad 40 rowerów. W ciągu 5 miesięcy tyszanie spędzili na rowerach blisko 8800 godzin wypożyczając rowery 6447 razy – mówi Michał Kasperczyk – pełnomocnik Prezydenta Miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego.

Reklama

W tym roku w ramach systemu, rowery będzie można wypożyczyć na – Paprocanach, Dworcu PKP, Placu Baczyńskiego, Lodowisku, w pobliżu Tyskich Hal Targowych, Urzędu Skarbowego oraz na ul. Żwakowskiej przy „Merino”.

W tym roku korzystając z jednego konta Nextbike będzie można wypożyczać rowery miejskie w Tychach, Katowicach, Pszczynie, Gliwicach i innych miastach.

– Do tej pory wypożyczając rower w Katowicach nie można go było oddać np. w Tychach – teraz nie będzie już z tym problemu. Rowery dostępne będą 7 dni w tygodniu, 24h na dobę, w terminalach będzie można także płacić kartą ( do tej pory nie było takiej możliwości) oraz zarejestrować nowego użytkownika – dodaje Michał Kasperczyk.

Cennik roweru miejskiego zostaje bez zmian: Niestety za darmo pojedziemy tylko przez 15 minut. Od 16 do 60 minuty zapłacimy 1 zł. Druga godzina kosztować będzie 2 złote, a 3 godzina – 3 złote. Za czwartą i każdą następną godzinę wypożyczenia zapłacimy dodatkowo po 4 złote.

Reklama