Roślina na ulicy Dmowskiego / fot. Tychy24.net

Zniknęły rośliny z parkingu w Tychach. To wbrew pozorom dobrze, bo parking na ul. Dmowskiego ma zostać rozbudowany o dwa dodatkowe połączenia z chodnikiem. Kilka miesięcy temu urzędnicy postanowili chronić rośliny, niestety odbyło się to kosztem bezpieczeństwa mieszkańców.

Parking na ulicy Dmowskiego – na wysokości numerów 7 i 9 – jest źle zbudowany. Od strony Dmowskiego 9, jest tylko jedno zejście na chodnik, które prowadzi bezpośrednio na często zajęte miejsce parkingowe. Co oznacza, że połączenie parkingu z chodnikiem w tym miejscu jest iluzoryczne.

Parking na ulicy Dmowskiego – rejon nr 9 / fot. Tychy24.net

Mieszkańcy jakoś sobie radzili przechodząc po terenie zielonym odgradzającym parking od chodnika, ale Tyski Zakład Usług Komunalnych wysypał teren zielony żwirem, posadził rośliny, a następnie żeby je chronić ustawił niewielkie ogrodzenie na tym terenie, które mieszkańcy co jakiś czas przewracają.

Reklama

Ostatecznie, po naszej interwencji zdecydowano, że powstaną dodatkowe przejścia łączące parking z chodnikiem – jedno po stronie Dmowskiego 9, drugi po stronie Dmowskiego 7. W rejonie numeru 9 już rozpoczęto wstępne prace i usunięto rośliny z rejonu, gdzie ma powstać łącznik. Prace jak dobrze pójdzie ruszą jeszcze we wrześniu.

Reklama