Przekazanie respiratorów / fot. Jakub Chełstowski/ Twitter

8 respiratorów trafiło dzisiaj do Megrez Szpitala Wojewódzkiego. Zostały wypożyczone z innego szpitala należącego do Urzędu Marszałkowskiego. To właśnie tyski szpital jest na pierwszej linii frontu jeżeli chodzi o walkę z koronawirusem.

Respiratory są dzisiaj na wagę złota. Brakuje ich na całym świecie, a firmy nie nadążają z produkcją maszyn. 8 maszyn trafiło dzisiaj do szpitala zakaźnego w Tychach. Koronawirus powoduje wirusowe zapalenie płuc, podłączenie chorego do maszyny może uratować życie. Dzisiaj respiratory odbierała prezes tyskiego szpitala Mariola Szulc, o przekazaniu sprzętu poinformował marszałek Jakub Chełstowski w mediach społecznościowych.

– Dziękuję dyrekcji Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach za użyczenie spółce Megrez 8 respiratorów. Megrez prowadzi szpital zakaźny jednoimienny w Tychach, jeden z dwóch w regionie – napisał w mediach społecznościowych marszałek Chełstowski.

Z danych na wczoraj wynika, że 3 osoby w Tychach są zakażone – to mieszkańcy miasta. 4 znajdują się w szpitalu z podejrzeniem choroby. Niespełna 200 zostało objętych kwarantanną.

Ciągle natomiast liczba zakażeń w regionie rośnie. W ciągu ostatnich 12 godzin pojawiło się 27 nowych przypadków choroby. W tym 5 kobiet, które zaraziło się w pracy.

Komentarze

Reklama