Pies w schronisku dla zwierząt / fot. Tychy24.net

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach potrzebuje pomocy. Szuka wolontariuszy. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze przez 10 dni.

Wolontariusze będą mieli bardzo ważne zadanie. Wspieranie Schroniska w obszarze przygotowania zwierząt do adopcji. Co to w praktyce oznacza?

– To m.in. przyzwyczajanie zwierząt do spacerów na smyczy, czy do wykonywania podstawowych komend oraz tworzenie i aktualizację treści stanowiących umieszczane w mediach wizytówki zwierząt – informuje Tyski Zakład Usług Komunalnych, który nadzoruje działalność tyskiego schroniska.

Wolontariusze będą też brać udział w akcjach promocyjnych schroniska, pielęgnacji zwierząt oraz drobnych pracach porządkowych. Nabór już trwa, zgłoszenia przyjmowane są do końca stycznia.

Szczegółowe warunki przyjęcia, zakres obowiązków i inne potrzebne dokumenty dostępne są w BIP. Wypełnione i podpisane formularze zgłoszeniowe należy składać w siedzibie Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych w Tychach przy ul. Budowlanych 43, lub w formie elektronicznej (skan) pod adresem biuro@tzuk.tychy.pl.

 

Komentarze