Marszałkowski Budżet Obywatelski / fot. UMWŚ

Tężnie solankowe, modernizacja parkowych alejek, placów zabaw, a może szerszy dostęp do ciekawych wydarzeń kulturalnych? To od nas zależy, który z 90 projektów otrzyma dofinansowanie w ramach tegorocznej odsłony Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku do rozdysponowania jest 10 mln zł, z czego 2,5 mln zł na zadania z puli wojewódzkiej oraz 7,5 mln zł w pulach podregionalnych. Spośród 142 zadań zgłoszonych przez mieszkańców, można oddać głos na 90 projektów, które pozytywnie przeszły proces weryfikacji. Są wśród nich przedsięwzięcia infrastrukturalne, kulturalne, edukacyjne i sportowe, a także te związane z ochroną zdrowia czy rozwojem turystyki. Każdy z nas może zdecydować, który projekt zostanie zrealizowany w województwie śląskim.

Udział w głosowaniu elektronicznym mogą wziąć wszyscy mieszkańcy regionu. Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji cztery punkty – jeden na zadanie wojewódzkie i trzy na zadania podregionalne. Głosowanie rozpocznie się 9 września i potrwa dwa tygodnie, do 23 września 2020 roku.

Głosować będzie można na stronie: bo.slaskie.pl

W ramach puli wojewódzkiej o głosy mieszkańców powalczą 22 projekty, mieszkańcy wybiorą swoich faworytów również spośród przedsięwzięć podregionalnych. Ich listę i zakres można znaleźć na stronie Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekty wybrane do realizacji poznamy w październiku 2020 roku, a z ich efektów będzie można cieszyć się już w 2021 roku. Zagłosuj, zmieniaj Śląskie!