Zatrzymany / fot. Policja

Po meczu w Tychach miał molestować dziecko. Zatrzymano trenera, mężczyzna też został zawieszony w akademii Młodej GieKSy. – Nie jest wykluczone, że jest więcej poszkodowanych – usłyszeliśmy na policji. Obecnie trwa przesłuchanie mężczyzny przez prokuratora. 

W sobotę 27-latek miał odwozić do domu dzieci po meczu Argentyna – RPA w trakcie Mistrzostw Świata U 20, które są rozgrywane na stadionie w Tychach. Wtedy miało dojść do molestowania chłopca, który o sprawie powiadomił rodziców, ci dalej policję.

– Ofiarą jest osoba małoletnia, mieszkająca na terenie powiatu będzińskiego – mówi Paweł Łotocki z policji w Będzinie. Nieoficjalnie mówi się o 13-letnim chłopcu.

Trener został zatrzymany przez policję w województwie lubelskim, skąd pochodzi. Został przewieziony do Katowic, gdzie osadzono w policyjnej izbie zatrzymań. Obecnie trwa jego przesłuchanie przez będzińską prokuraturę.

Fundacja „Sportowe Katowice”, która prowadzi akademię GKS-u Katowice zawiesiła trenera w obowiązkach. Wydała też oświadczenie:

Fundacja “Sportowe Katowice” przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach. Co najważniejsze, o podjętych działaniach pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi zawieszony pracownik miał kontakt. Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy.

W związku z powyższą sytuacją Zarząd zorganizował spotkanie z trenerami wszystkich grup Akademii, w trakcie którego przypomniano o przepisach prawa i obowiązujących procedurach. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną także stosowne prelekcje dla podopiecznych Akademii. Ich dobro stanowi dla nas bowiem najwyższą wartość.

Zarząd Fundacji “Sportowe Katowice”

Komentarze

Reklama