Napis Tychy / fot. Tychy24.net

Tychy chwalą się, że są trzecim najbogatszym miastem regionu. Prezydent jeździ nowym Jeepem, mieszkańców czekają podwyżki za odbiór śmieci. Niektórym trudno pogodzić ze sobą te wiadomości, ale tak faktycznie jest – końcówka 2019 roku dla mieszkańców może pozostawić spory niesmak.

– Ministerstwo Finansów opublikowało informacje o dochodach miast i gmin z podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Tychy znalazły się na trzecim miejscu w województwie śląskim – tuż za Dąbrową Górniczą i Katowicami – chwalą się tyscy urzędnicy.

Jak przekazał magistrat, pierwsze miejsce zajęła Dąbrowa Górnicza z dochodem na jednego mieszkańca w wysokości 2985,59 zł. Tuż za Dąbrową Górniczą są Katowice – z dochodem 2812,42  zł. Tychy znalazły się na trzecim miejscu z dochodem 2 662,07 zł.

– Opublikowane wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin, powiatów i województw posłużą do obliczenia wysokości subwencji i wpłat samorządów do budżetu państwa w 2020 r – tłumaczy miasto.

Zaszczytne podium dla miasta Tychy pojawiło się przy okazji informacji, którą przekazywaliśmy kilka dni temu. Mieszkańców Tychów czekają podwyżki za odbiór śmieci w przyszłym roku, a te już w tym roku były podnoszone.

Od kwietnia 2019 w Tychach płacimy nie 12 a 15 zł od osoby za śmieci segregowane, za niesegregowane 30 zł – wcześniej było to 20 zł. Od przyszłego roku ceny prawdopodobnie pójdą do góry, bo urzędnikom system śmieciowy znowu się nie spina. O możliwych podwyżkach mówił prezydent Tychów Andrzej Dziuba na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy. Więcej na ten temat tutaj.

Mieszkańcy czytając o możliwych podwyżkach w 2020 roku przypominali w komentarzach prezydentowi kupno nowego samochodu.

Przypomnijmy, Andrzej Dziuba od października jeździ Jeepem Compass, wartym 137 tys. zł. Zakup samochodu jak deklarował nam Urząd Miasta Tychy, nie ma nic wspólnego z jakością dróg w mieście. Więcej na ten temat tutaj.

Prezydent Tychów już zapowiada podwyżki dla mieszkańców. Ostatnie były w kwietniu

Komentarze

Reklama