Fragment mapy zagrożeń w Tychach / fot. Policja

Tyszanie klikają i zgłaszają gdzie piją, zbyt szybko jeżdżą, a przede wszystkim gdzie źle parkują. Możliwość dokonania zgłoszeń przez smartphone lub komputer daje Krajowa Mapa Zagrożeń Publicznych. Co i gdzie zgłaszają tyszanie?

To rozwiązanie, które ułatwia kontakt z policją, a jednocześnie wskazuje mundurowym, gdzie ich pomoc jest potrzebna. Im częściej mieszkańcy zgłaszają problem, tym lepszych efektów powinni się spodziewać.

Przede wszystkim w oczy na tyskiej mapie rzuca się nieprawidłowe parkowanie. 69 takich zgłoszeń dokonano przy ulicy Grota-Roweckiego – nieopodal skrzyżowania z ulicą Elfów. Zresztą na samej ulicy Elfów dokonano kolejnych prawie 40 zgłoszeń w tym samym temacie, problem z parkowaniem daje się też we znaki na osiedlu A – m.in. ulicy Arkadowej. Tam też mieszkańcy skarżą się na spożywanie alkoholu.

W Parku Miejskim znanym bardziej jako Park pod Żyrafą tyszanie oznaczali również spożywanie alkoholu, podobnie przy blokach w okolicy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej, Orzeszkowej, Cyganerii i Ciasnej.  Piją też przy ulicy Baziowej nieopodal Stadionu Miejskiego i na Sublach. Tam też oznaczono pojawiającą się młodzież „zagrożoną demoralizacją”.

Sporo zgłoszeń odnośnie spożywania alkoholu można znaleźć m.in. na ulicy Turkusowej, a także w rejonie osiedla 4 Pory Roku przy ulicy Sikorskiego. Tam też jest wyraźny problem z nieprawidłowo parkującymi samochodami.

Na Stoczniowców, Nowej, Borowej mieszkańcy oznaczali przekraczanie prędkości przez kierowców.

Zgłaszać wszelkiego rodzaju zdarzenia można tutaj. Pamiętajmy, problemy raczej same się nie rozwiązują, a niektóre można załatwić przy pomocy kilku kliknięć myszką.

Komentarze