Napis Tychy przy Urzędzie Miasta Tychy, w mieście Tychy / fot. UM Tychy

Weekend w Tychach. Będzie coś dla dzieci, ale nie tylko. Mieszkańcy mogą liczyć też na piknik sąsiedzki i co nieco kultury na dziedzińcu Teatru Małego.

Poniżej lista wydarzeń, które będą miały miejsce w sobotę i niedzielę w Tychach.

Sobota 10 sierpnia:

11.00 -13.00 Matryca naturalna – warsztaty dla dzieci w Pasażu Kultury Andromeda

Uczestnicy w wieku od 6 lat.
Dzieci zapoznają się z różnymi technikami graficznymi i za pomocą przyniesionych materiałów z wyraźną fakturą np. koronka, bandaż, papier ścierny itp. wykonają swoją własną kompozycję graficzną.
Prosimy o przyniesienie przedmiotów, których faktura umożliwi odbicie ciekawego wzoru.

Wstęp wolny.

16.00 „Trójkolorowa” sobota na Stadionie Miejskim w Tychach

Dla najmłodszych uczestników zaplanowano wiele atrakcji przygotowanych przez GKS Tychy, fundację MultiIntegra  i ośrodek „Kibice Razem”. Kibice będą mieli okazję zagrać z Mistrzami Polski w unihokeja, zdobyć autograf hokeistów oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie. Głównym punktem programu będzie  prezentacja drużyny przed występami w Lidze Mistrzów. W przerwie ligowego spotkania piłkarskiego, które odbędzie się w sobotę, o godz. 18.00 (GKS Tychy – Odra Opole) na murawie, przed kibicami, wystąpią zawodnicy i sztab szkoleniowy. Fani zobaczą również koszulki, w których podopieczni Andrei Gusowa będą występować w tegorocznej edycji CHL. Hokeiści, osobiście, zaproszą na mecze Ligi Mistrzów, a w kasie Stadionu Miejskiego będzie można kupić karnety.

Partnerem wydarzenia jest również Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach Spółka Akcyjna, które przygotuje specjalny punkt i niespodzianki dla fanów.

Niedziela 11 sierpnia:

15.00 -18.00 Piknik Sąsiedzki #BEZ na Arkadowej

„Wyobraźcie sobie, że Wielki Potwór ze Śmieciolandii zjadł wszystkie kosze i kontenery na śmieci na Osiedlu A. Zróbmy więc Piknik Sąsiedzki, na którym nie będziemy mieli potrzeby niczego wyrzucać, a dzięki temu nie będziemy musieli niczego sprzątać. Bo wiecie: „MNIEJ SPRZĄTANIA = WIĘCEJ ZABAWY!” – tak zachęcają organizatorzy Pikniku Sąsiedzkiego przy ul. Arkadowej, na Osiedlu A w Tychach.

Celem pikniku jest przybliżenie tematyki „zero waste”. Organizatorzy chcą pokazać, że ekologia w życiu codziennym może oznaczać naprawdę pyszną zabawę.
Organizator zwraca uwagę, że obejdziemy się na pewno: #BEZ jednorazówek, #BEZ plastikowych naczyń, #BEZ plastikowych sztućców, #BEZ plastikowych woreczków, #BEZ foliowych reklamówek, #BEZ napojów w plastikowych butelkach.

W programie pikniku m.in.  turniej rodzinny / gry / zabawy, spektakl familijny „Kamishibai. Wędrowni Opowiadacze” / Teatr Rawa, warsztaty linorytu, warsztaty szycia toreb z t-shirtów , joga na Arkadowej z Arturem Szczepankiem, przejażdżka oldschoolowym tandemem,   opowieści z życia pszczół,  EKOporady,  EKOwspominki, Sąsiedzki Wymienialnik ubraniowy oraz picie wody z kranu i wspólne piknikowanie!

Organizatorzy: Grupa BEZ i FRES Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, która prowadzi Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej 2.0 w Tychach
Wsparcie: Śląski Ruch Klimatyczny, Polski Klub Ekologiczny Tychy, lokalni społecznicy

11.00- 13.00 Kolaż – warsztaty dla dzieci

Uczestnicy w wieku od 6 lat.
Dzieci zapoznają się z techniką kolażu i wykonają w tej technice swoje kompozycje.
Prosimy o przyniesienie różnych kolorowych gazet!

Wstęp wolny.

11.00- 12.00 „Od Bacha do Betlesów” – Marcin Sidor Trio

Dziedziniec Teatru Małego (w razie niepogody – sala Teatru Małego) WSTĘP WOLNY!

Marcin Sidor Trio to zespół złożony w muzyków orkiestry AUKSO. Muzycy wykonają własne aranżacje popularnych dzieł muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej. Zespól wystąpi w składzie: Marcin Sidor – skrzypce
Ewa Sidor – skrzypce
Kamil Pawłowski – piano

Komentarze