Ulica Graniczna / fot. UM Tychy

Rozbudują ulicę w Tychach. Chodzi o fragment ul. Granicznej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wałową do wysokości przystanku komunikacji miejskiej: „Tychy Wilkowyje Graniczna”. Inwestycja ma kosztować prawie 2 mln zł i będzie się wiązała z utrudnieniami dla kierowców.

Ulica Graniczna położona jest w dzielnicy Wilkowyje. Wzdłuż drogi zlokalizowane są siedziby firm produkcyjnych, magazyny, zakłady przemysłowo – usługowe oraz budynki mieszkalne. To powoduje, że każdego dnia tą drogą porusza się wiele pojazdów, zwłaszcza ciężarowych. Nawierzchnia jest bardzo zniszczona i wymaga gruntownej naprawy. W tej sprawie wnioskował m.in. radny Dariusz Wencepel.

– Drogowcy od podstaw ułożą warstwy konstrukcyjne. Zostaną zastosowane specjalne geowłókniny i geosiatki, po to, by wzmocnić drogę i zapobiec jej dewastacji. Dodatkowo wyremontowany zostanie chodnik: po obu stronach modernizowanego odcinka oraz po jednej stronie na dalszym około 180-metrowym fragmencie drogi (od przystanku) w kierunku ul. Podleskiej – wyjaśnia Wojciech Łyko, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Pierwszych poważnych utrudnień w ruchu należy spodziewać się jeszcze w marcu. Droga zostanie zawężona do jednego pasa i obowiązywać będzie na niej ruch jednokierunkowy.

– Przez cały czas prowadzenia inwestycji kierowcy będą mogli poruszać się ul. Graniczną wyłącznie w stronę ul. Podleskiej. Ze względu na zamknięcie jednego pasa ruchu, dojazd do DK44 odbywać się będzie ulicami: Murarską i Dojazdową. Natomiast dla kierowców jadących z Mikołowa, dojazd do ul. Granicznej odbywać się będzie przez skrzyżowanie ulic Mikołowskiej i Wałowej – dodaje dyrektor MZUiM.

Po przebudowywanym odcinku będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej. Prace powinny zakończyć się na we wrześni br. Koszt inwestycji to niemal 2 mln zł.

Komentarze

Reklama