Rock na Plaży 2017 / fot. MCK Tychy

11 firm chce wykonać koncepcję zagospodarowania Dzikiej Plaży na Paprocanach. Miasto Tychy szuka firmy, która opracuje koncepcję zagospodarowania Dzikiej Plaży na Paprocanach. Ma powstać m.in. szalet i budynek gastronomiczny. W sumie 11 firm przedstawiło swoje oferty, wkrótce zostanie wybrany wykonawca.

Dzika Plaża to teren, na którym w sezonie odbywają się liczne imprezy plenerowe jak Port Pieśni Pracy czy Rock na Plaży. Urzędnicy chcą zagospodarować teren tuż obok miejsca, gdzie odbywają się koncerty.

Orientacyjny obszar inwestycji / fot. UM Tychy

W ramach koncepcji zagospodarowania Dzikiej Plaży ma powstać szalet miejski – trzy kabiny ustępowe męskie, trzy pisuary i sześć kabin ustępowych damskich oraz toaleta dla niepełnosprawnych, do tego także  pomieszczenie gospodarcze. Drugim elementem ma być budynek gastronomii, będący wyłącznie zapleczem kuchennym z częścią magazynową i gospodarczą (w tym toaleta dla pracowników oraz inne pomieszczenia wymagane obowiązującymi przepisami), do tego odpowiednia infrastruktura techniczna dla szaletu i budynku gospodarczego.

Reklama

Koncepcja ma też zawierać zabezpieczenia obiektu gastronomicznego na okres zimowy (możliwość opróżnienia instalacji, żaluzje, kraty w oknach itp.), a także rozpoznanie możliwości odprowadzenia ścieków z budynku.

W sumie do Urzędu Miasta Tychy wpłynęło 11 ofert, które wahają się od niespełna 10 tys. zł do prawie 25 tys. zł. Teraz urzędnicy je sprawdzają i w najbliższym czasie poznamy wykonawcę koncepcji.

Co ciekawe o usługę walczy również pracownia RS+ Robert Skitek, odpowiedzialna za m.in. wielokrotnie nagradzaną promenadę na Paprocanach.

 

Reklama