1,5 h z Tychów na lotnisko w Pyrzowicach. Jest projekt linii. Pojawiły się trzy projekty linii autobusowych, które zawiozą pasażerów do Katowice Airport w Pyrzowicach. Na lotnisko dojedziemy też bezpośrednio z Tychów. Ma to zająć 1,5 h. Nowe połączenie ma zacząć działać od września.

Gliwice, Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Katowice, Sosnowiec oraz Tychy. To przez te miasta, będą kursowały trzy metropolitalne linie lotniskowe. W celu stworzenia połączeń Metropolia porozumie się z KZK GOP.

– Zarząd przyjął również projekt uchwały, która zostanie przedstawiona podczas sesji Zgromadzenia, a która dotyczy możliwości zawarcia porozumienia z KZK GOP, któremu Metropolia miałaby powierzyć techniczną realizację i obsługę tych połączeń – informuje Kamila Rożnowska z GZM.

Reklama

Pierwsze autobusy mają ruszyć w trasę we wrześniu, do obsługi wyłoniony zostanie przewoźnik w drodze przetargowej.

Planowany przebieg tras:

Linia pierwsza:

Gliwice Plac Piastów – Zabrze Maciejów M1 – Bytom Miechowice Plejada – Piekary Śląskie Szarlej Szpital – Pyrzowice Pot Lotniczy

Długość trasy: 47 km, czas przejazdu: ok. 65 min.

Linia druga:

Katowice Dworzec PKP – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Pyrzowice Port Lotniczy

Długość trasy: 47 km, czas przejazdu: ok. 65 min

Linia trzecia + linia druga:

Tychy Dworzec PKP – Katowice Giszowiec Osiedle – Katowice Dworzec – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Pyrzowice Port Lotniczy

Łączna długość trasy: 69 km, czas przejazdu: ok. 95 min

 

Reklama