Takie tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej pojawią się w Tychach / fot. KZK GOP

Na 50 przystankach w Tychach pojawią się specjalne tablice informacyjne Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej KZK GOP. Na tablicach wyświetlane będą informacje o numerze linii i realnym czasie odjazdu z przystanku. 6 tablic pojawi się także w Bieruniu.

W sumie region wzbogaci się o 462 tablice na przystankach autobusowych i tramwajowych. Będą kosztowały ponad 36 mln zł, z czego ponad 32 to dofinansowanie unijne. Przetarg ogłoszony przez KZK GOP wygrała firma DYSTEN Sp. z o.o. z Zabrza.

– W ramach projektu na 462 przystankach zamontowane zostaną tablice informacji pasażerskiej, które wyświetlają rzeczywisty czas przyjazdu autobusów, tramwajów i trolejbusów – mówiła Anna Koteras z KZK GOP. 50 tablic pojawi się w Tychach.

Reklama

Tablice  będą zintegrowane z istniejącymi systemami Śląskiej Karty Usług Publicznych i Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz z planowanymi Systemami Inteligentnego Zarządzania Ruchem.

Nowe tablice to uzupełnienie 72, które kilka lat temu pojawiły się w regionie – chodzi o takie miasta jak Katowice Sosnowiec, Chorzów, Będzin, Dąbrowa Górnicza i Zabrze.

Reklama