Straż Miejska w Katowicach / fot. Tychy24.net

73-letnia mieszkanka Tychów z demencją odnaleziona. Błąkała się po Katowicach, kobiecie pomogli strażnicy miejscy, których uwagę zwrócił jeden z mieszkańców.

Starsza mieszkanka Tychów wyszła z domu. Choruje na demencję. Dojechała do Katowic. Tam w sklepie przy ulicy Tadeusza Kościuszki zwrócił na nią uwagę jeden z mieszkańców miasta. Poinformował straż miejską, że w sklepie znajduje się kobieta, która może mieć objawy demencji.

„Starsza pani miała problemy z orientacją, nie wiedziała gdzie się znajduje, miała trudności w mówieniu. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni potwierdzali informacje, że kobieta ma objawy demencji starczej, poinformowali również, że nie wymaga ona pomocy medycznej” – tłumaczy Jacek Pytel z katowickiej straży miejskiej.

Reklama

W trakcie rozmowy udało się ustalić jej dane, okazało się, że kobieta zaginęła dzień wcześniej w Tychach. Wyszła z domu około godziny 15.00. Trwały jej poszukiwania.

„Strażnicy zawieźli seniorkę do domu. Przed blokiem czekał już na nią szczęśliwy mąż i córki” – tłumaczy rzecznik katowickich strażników.

Reklama