Andrzej Dziuba prezydent Tychów / fot. Tychy24.net

Andrzej Dziuba zadowolony z kary dla wandali. Sporo zapłacą za zniszczenia na Paprocanach. Prezydent Tychów poinformował o karze dla wandali, którzy w zeszłym roku zniszczyli drewniane palisady oraz lampy na terenie Paprocan.

Do zniszczeń doszło w październiku zeszłego roku w rejonie przystani kajakowej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dysponował nagraniem, na którym widać było wadnali. Ostatecznie 17 i 18-latek sami zgłosili się na policję i przyznali do zniszczeń na Paprocanach. Teraz sporo będzie ich to kosztowało.

Zniszczenia na Paprocanach / fot. A. Dziuba / Facebook

„Dziś na moje biurko trafiło pismo z Sądu Rejonowego w Tychach. Dwóch oskarżonych sprawców tego aktu wandalizmu zostało skazanych prawomocnym wyrokiem i będzie musiało solidarnie zapłacić na rzecz miasta Tychy ponad 27 tys. złotych tytułem naprawienia szkody” – poinformował Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. „Obaj sprawcy otrzymali także karę 10 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu pracy społecznych (20 godzin miesięcznie). Mam nadzieję, że ten wyrok będzie przestrogą dla każdego, komu przyjdzie do głowy niszczenie naszej wspólnej własności” – dodał.