Al. Bielska / fot. MZUiM Tychy

Będą remonty na tyskich drogach. W tym spory odcinek na al. Bielskiej. Wraz z wiosną Tychy szykują się do remontów na drogach – chodzi przede wszystkim o uzupełnienie ubytków po zimie. Szykuje się też grubsza inwestycja na al. Bielskiej – remontowana będzie nawierzchnia fragmentami pomiędzy ulicą Edukacji a Sikorskiego.

„Prace te wykonywane są na bieżąco” – mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „Obecnie do napraw wykorzystywane są głównie mieszanki mineralno-asfaltowe wytwarzane i wbudowywane „na ciepło” oraz „na zimno” – dodaje.

W najbliższym czasie cząstkowe remonty prowadzone będą na ulicach: Bocheńskiego, Budowlanych, Brzozowej, Harcerskiej, Targiela, Turyńskiej, Oświęcimskiej, Poziomkowej, Nałkowskiej, Dmowskiego, Edukacji, Grota-Roweckiego, Konecznego i Wieniawskiego. Naprawy dotyczą również dróg gruntowych.

Reklama

Roboty przewidziano m.in. na ulicach: Dołowej, Gilów, Bławatków, Za drogą, Świerkowej, Agrestowej, Jakuba, Nadrzecznej, Barwnej i Mąkołowskiej.

Na tym nie koniec. Niebawem ruszą również poważniejsze prace. Chodzi o asfaltowe nakładki, jakie stosuje się na dłuższych odcinkach. Łącznie na ten cel z budżetu miasta przeznaczono blisko 3 mln. zł. W pierwszej kolejności do remontu przewidziano ulice: Oświęcimską (odc. od ul. Katowickiej do ul. Czarnej), Budowlanych (za skrzyżowaniem z ul. Glinczańską i Burschego) oraz al. Piłsudskiego (odc. od ul. Armii Krajowej do ul. Jordana).

2,5 mln zł dostał MZUiM od miasta na remont na al. Bielskiej.

„Planowo prace będą koncentrowały się na odcinku al. Bielskiej od skrzyżowania z ulicami Edukacji i Budowlanych aż do wysokości ul. Sikorskiego” – wyjaśnia dyrektor Kruczek. „Tam, na wybranych fragmentach, stara nawierzchnia zostanie sfrezonana na całej szerokości drogi, a w razie potrzeby zostanie również uzupełniona podbudowa. Dopiero na tak przygotowanym podłożu będzie ułożona nowa asfaltowa nakładka” – dodaje.

Ogłoszenie przetargu na remont al. Bielskiej planowane jest w kwietniu, co oznacza, że realizacji należy spodziewać się najwcześniej w maju.

Reklama