Budynek PUP Tychy / fot. Tychy24.net

Będą zwolnienia grupowe w Tychach. Prace ma stracić kilkaset osób. Firmy już poinformowały Powiatowy Urząd Pracy o planowanych zwolnieniach w drugiej połowie roku. 

Chodzi o firmy kooperujące z produkcją samochodów na terenie Strefy Ekonomicznej. Do Tychy24.net zwrócili się pracownicy z obawą odnośnie możliwych zwolnień grupowych. Sprawdziliśmy, niestety firmy zgłosiły taki zamiar.  

Chodzi o dwie spółki „MA” i „BCube”. To spółki związane z branżą motoryzacyjną. Od połowy roku przestaną być produkowane modele z segmentu A – Fiat 500 oraz Lancia Ypsilon.

Reklama

„MA myśli o zwolnieniu 250 osób, a BCube około 120 osób” – powiedziała Tychy24.net, Dorota Otok, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach, która nie wyklucza, że dalsze zawiadomienia odnośnie zwolnień grupowych będą wpływać do urzędu. 

Obecnie niewiadomo ile z tych osób, które mogą stracić pracę jest z Tychów lub z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Wiadomo, że firmy mają też zatrudnionych pracowników tymczasowych, którzy nie są objęci zgłoszeniem. 

Jak podkreśliła dyrektor PUP Tychy, obecnie sytuacja na rynku pracy w Tychach i powiecie bieruńsko-lędzińskim jest stabilna.

Reklama