Reprezentacja Polski podczas meczu w Tychach / fot. PZHL / Twitter

We wtorek, 26 kwietnia na Stadionie Zimowym w Tychach rozpoczęły się 2022 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB. Biało-Czerwoni pokonali Estonię 3:0. Bramki zdobyli Kamil Wałęga, Paweł Zygmunt i Filip Komorski. W czwartek mecz z Ukrainą.

Przez cały mecz rywal grał bardzo solidnie w obronie, ale Polacy potrafili sforsować defensywę Estończyków. W 13. minucie Kamil Wałęga odebrał krążek w pobliżu bramki i mocno huknął. Po chwili cieszył się wraz z kolegami z pierwszego trafienia. W drugiej tercji kibice w Tychach zobaczyli między innymi widowiskową akcję Biało-Czerwonych – Patryk Wronka zagrał zza bramki, a Paweł Zygmunt trafił pod poprzeczkę. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera grała bardzo konsekwentnie. W ostatniej odsłonie Filip Komorski uderzył z linii niebieskiej i krążek wpadł między parkanami bramkarza gości. W naszej reprezentacji bardzo dobrze spisał się także John Murray, który zachował czyste konto. Dla Kadry Narodowej Seniorów było to już siedemnaste zwycięstwo z Estonią w historii.

We wcześniejszym meczu Japonia pokonała Serbię 8:0. W środę, 27 kwietnia zostanie rozegrane spotkanie Ukraina – Serbia. Mecz będzie transmitowany na platformie www.polskihokej.tv.

Polacy kolejny mecz zagrają w czwartek, a rywalem będzie Ukraina. Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport.

2022 IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

26 kwietnia, wtorek

POLSKA – ESTONIA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Wałęga 13, Zygmunt 30, Komorski 46

POLSKA: Murray – Ciura, Bryk; Zygmunt, Paś, Wronka – Górny, Kostek; Dziubiński, Łyszczarczyk, Wałęga – Wajda, Kruczek; Komorski, Jeziorski, Michalski – Jaśkiewicz, Bukowski, Gościński, Starzyński. Trener: Kalaber.

ESTONIA: Koitmaa – Slessarevski, Lahesalu; Rooba, Kombe, Arrak – Kulintsev, Ossipov; Vasjonkin, Sibirtsev, Puzakov; Kerna, Novikov; Linde, Parras, Hast – Kookmaa, Appelberg; K. Jogi, K.K. Jogi, Rozinko. Trener: Tupamaki.

Partnerami Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Katowice, miasto Tychy, Hotele Diament.