Wizualizacja Multi Tower z 2017 roku / fot. Tower Investments

Spółka chciała budować najpierw mieszkania, teraz mówi się o nowym hotelu w Tychach. Tower Investments zapowiadało budowę Multi Tower w Tychach przy ulicy Budowlanych 150. Tak było w 2017 roku, obiekt nigdy nie powstał. Miały tam znajdować się mieszkania, a także lokale usługowe. Teraz plany się zmieniły. Mówi się o hotelu. 

Gdy rozebrano ZEG, drugi z budynków miał się stać inwestycją mieszkaniową. Budynek miał być zaadoptowany na około 80 mieszkań. Według planów sprzed 6 lat, obiekt miał liczyć ponad 8,8 tys. metrów kwadratowych (mkw) powierzchni użytkowej, z czego blisko 3,1 tys. mkw. miało zostać przeznaczone pod cele mieszkaniowe, 3,3 tys. m. kw. miały zajmować biura, a 2,4 tys. mkw. inne komercyjne działalności – jak choćby sklepy czy restauracje. Obecnie plany się zmieniły.

Tower Investments podpisało list intencyjny z WIK Hotels, aby właśnie w Tychach powstał obiekt hotelowy. Budynek ma mieć 12 kondygnacji i w sumie ponad 7 tys. mkw powierzchni użytkowej. 

Reklama

Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że list intencyjny to nie jest specjalnie wiążący dokument, dlatego czas pokaże czy obiekt faktycznie powstanie. 

Zamiast ZEG-u w Tychach powstanie Multi Tower. Mieszkania, powierzchnie komercyjne i podziemny parking

Reklama