Zuzia z tatą / fot. Policja

Córka policjanta z Tychów ma 11 miesięcy. Przeszła już 4 operacje serca, potrzebuje Waszej pomocy. Dziewczynka oddycha przez respirator, odżywia się przez sondę. Powodem jest ciężka wada serca dziecka.

Zuzia to córeczka mundurowego z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Dziewczynka jest bardzo chora, każdy dzień to dla niej walka.

„Zuzia (…) każdego dnia walczy o oddech. Dosłownie, dlatego że sama nie potrafi oddychać i utrzymywana jest przez respirator. Mała Zuzia nie jest też w stanie sama jeść. Karmiona jest przez sondę specjalistycznym mlekiem. Tetralogia Fallota, bo tak nazywa się wada serca, z którą zmaga się Zuzia od 9 stycznia, czyli od kiedy się urodziła. Zamiast wyjścia do domu po kilku dniach, czekało ją ponad 7 miesięcy na OIOM-ie, 4 poważne operacje i 2 cewnikowania serca. W ostatnim czasie Zuzia znów trafiła do szpitala, gdzie ponownie miała cewnikowanie serduszka. Pomimo ciężkich chwil, jej rodzice codziennie walczą o życie córki” – poinformowała w specjalnym komunikacie tyska policja.

Reklama

Rodzice Zuzi zorganizowali zbiórkę dla dziewczynki na leki i rehabilitację. „Koszt samych leków na 2 tygodnie to 500 złotych” – czytamy na portalu Siepomaga.pl. Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

Zuzia / fot. Policja
Reklama