Megrez Szpital Wojewódzki / fot. Tychy24.net

Do 29 lutego nie będzie działał Oddział Neurologiczny i Urazowy Megrez Szpitala Wojewódzkiego. Możliwe, że dłużej. Szpital zawiesił działalność oddziału w grudniu, z powodu braków kadrowych. Jak poinformowała placówka, tyski szpital obawia się, że uzupełniając kadrę mogłby spowodować problemy kadrowe w innej placówce. Co jest dość specyficzny, żeby jeden zakład pracy martwił się o inny. 

Szpital Megrez należy głównie do Miasta Tychy, swoje udziały ma też powiat bieruńsko-lędziński. Ówczesny prezydent Andrzej Dziuba pod wpływem nacisków społecznych i politycznych przejął placówkę na rzecz miasta od Urzędu Marszałkowskiego. Wcześniej mówiło się o prywatyzacji szpitala.

„Żeby pić piwo nie trzeba mieć browaru, żeby się leczyć nie trzeba mieć szpitala” – twierdził jeszcze przed przejęciem placówki Dziuba.  Dla samorządów szpitale, to głównie problemy, nie jest to spółka, w której można bez końca obsadzać swoich ludzi, a do tego generuje duże wydatki. 

Reklama

Neurologia nie działa

Placówka w Tychach w grudniu wstrzymała funkcjonowanie Oddziału Neurologicznego i Udarowego. 

„Oddział Neurologiczny i Udarowy pozostaje zawieszony do 29 lutego 2024 roku, na co Szpital uzyskał zgodę Wojewody Śląskiego. Szpital robił i robi wszystko, co w jego mocy, aby pozyskać lekarzy niezbędnych do pracy w Oddziale, m.in.: publikowane są oferty pracy w wielu branżowych, medycznych portalach internetowych, Śląskiej Izbie Lekarskiej, BIP, a także na Facebooku. O możliwości wznowienia działalności Oddziału Neurologicznego i Udarowego placówka będzie informować niezwłocznie, gdy tylko pozyska do pracy niezbędną kadrę medyczną” – poinformowało nas Biuro Prasowe Megrez Szpitala Wojewódzkiego (pod informacją ze strony szpitala nie podpisał się nikt z imienia i nazwiska). 

Tutaj też pojawiło się bardzo interesujące stwierdzenie, ze strony służb prasowych szpitala, które nie napawa optymizmem. I nie chodzi tylko o braki kadrowe w szeroko rozumianej służbie zdrowia. 

„Jednocześnie, placówka ma świadomość, że biorąc pod uwagę przywołane dane, pozyskanie wymaganej kadry medycznej do pracy w Oddziale Neurologii i Udarowym, może spowodować podobny problem kadrowy w innym szpitalu” – czytamy w informacji przekazanej do Tychy24.net. 

Co oznacza, że Megrez ma ciekawą politykę kadrową, bo podczas poszukiwania pracowników myśli o dobru wszystkich jednostek medycznych dookoła. 

Reklama