Hulajnoga elektryczna Easy Ride / fot. Tychy24.net

Ludzie się śmiali, że w Tychach chcą kontrolować jazdę na hulajnogach w godzinach od 06.00-14.00. Kontrole miały obejmować także stan trzeźwości użytkowników tych jednośladów. Mieszkańcy obśmiali zapowiedziane kontrole, ponieważ w tych określonych godzinach akurat mało kto korzysta z jednośladów. Ostatecznie zmieniono datę i godziny kontroli.

O kontrolę trzeźwości i samej jazdy na hulajnogach zwróciła się do władz miasta grupa tyskich radnych. Z urządzeń korzysta wiele osób młodych, są też tacy, którzy jeżdżą po użyciu alkoholu ale w dwie osoby. To jest szczególnie niebezpieczne. Straż Miejska zapowiedziała kontrole na 14 września w godzinach od 06.00-14.00, co obśmiali mieszkańcy.

„Brawo, nikt by tego lepiej nie wymyślił. Szukać pijanych na hulajnogach między 6 a 14. Samych sukcesów” – napisał jeden z użytkowników Tychy24.net.

Reklama

Następnie o zmianę godzin kontroli wystąpiły radne, które złożyły interpelację w tej sprawie. „Proponujemy aby działania terenowe były prowadzone w godzinach 12 – 20 oraz obejmowały weekendy. Z naszych obserwacji wynika, że najwięcej niepokojących zachowań ma miejsce w godzinach popołudniowo-wieczornych orz w dni wolne od zajęć i pracy” – napisały radne.

„Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą sprawdzać trzeźwość oraz prawidłowe użytkowanie hulajnóg informuję, że działania zostały zmienione z wcześniejszego terminu i będą wykonane w dniu 16 września w godz. 14:O0-22:O0. Z uwagi na inne działania zlecone z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólna akcja funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej Miasta Tychy nie może być wykonana w weekendy w miesiącu wrześniu. Pragnę jednak zapewnić, ze funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Tychy w miesiącu wrześniu zwłaszcza w weekendy będą prowadzić wzmożoną kontrolę prawidłowego użytkowania hulajnóg na terenie miasta Tychy” – poinformował Ryszard Polcyn, komendant Straży Miejskiej w Tychach.