Przykładowe rozwiązania zaprezentowane przez miasto / fot. Bip.umtychy.pl

Miasto Tychy po raz trzeci szuka firmy, które zaprojektuje i przebuduje targowisko przy al. Bielskiej na Starych Tychach. Tuż obok browaru. Poprzedni dwa przetargi zostały unieważnione. Do trzech razy sztuka?

„Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót projektowych i budowlanych polegających na przebudowie targowiska miejskiego zlokalizowanego w Tychach przy al. Bielskiej zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane i aktami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie, zgodnie z decyzjami administracyjnymi, sztuką budowlaną i technologią wykonywania robót, a także wytycznymi producentów wyrobów budowlanych” – czytamy w dokumentacji przetargowej. 

W pierwszym postępowaniu wpłynęło kilka ofert, ale wszystkie były zbyt drogie w stosunku do tego, co chciało zapłacić miasto. Tychy chciały przeznaczyć około 1,6 mln zł brutto na modernizację targowiska. Oferty, które wpłynęły były o wiele droższe. Firma EN-BUD z Żor chciała ponad 3,6 mln zł (brutto), natomiast TENSIT z Mikołowa ponad 4,8 mln zł (brutto).

Reklama

W drugim postępowaniu nikt nie zgłosił się do realizacji zadania w formule „projektuj – buduj”, więc miasto nie miało wyboru i unieważniło postępowanie.

Urząd Miasta Tychy na oferty w ramach trzeciego postępowania czeka do końca maja. Miasto przedstawiło przykładowe wzory straganów, które spełniają wymagania urzędu. Wizualizacje można zobaczyć powyżej.