Hanna Skoczylas / fot. UM Tychy

Duży zgrzyt w Urzędzie Miasta Tychy. Aneta Moczkowska oficjalnie odwołana ze stanowiska I wiceprezydenta miasta. To była bliska współpracowniczka Andrzeja Dziuby, która gdy w województwie śląskim rządziła koalicja z Platformą Obywatelską na czele, zasiadała na intratnych stanowiskach – była m.in. prezesem Parku Śląskiego, wiceprezesem Stadionu Śląskiego czy zasiadała w zarządzie Metropolii.

Nieoficjalnie mówi się o konfliktach Moczkowskiej w Urzędzie Miasta Tychy, m.in. z wiceprezydentem Maciejem Gramatyką, choć nie tylko. Ostatecznie prezydent Tychów Andrzej Dziuba odwołał Moczkowską ze stanowiska, czego miasto nie potwierdza. Mówi tylko o zmianie na stanowisku, a to mogło się odbyć tylko na dwa sposoby – rezygnacji Moczkowskiej lub odwołaniu jej ze stanowiska. O rezygnacji w bardzo „klinicznym” komunikacie miasto nic nie mówi.

Aneta Moczkowska / fot. Tychy24.net

„Bez komentarza” – usłyszeliśmy w magistracie, gdy pytaliśmy o szczegóły rozstania się Moczkowskiej z magistratem.

Reklama

O zawodowej karuzeli Anety Moczkowskiej, która skakała od stanowiska do stanowiska pisaliśmy tutaj.

Na stanowisku Moczkowską zastąpi  Hanna Skoczylas, która będzie nadzorowała i koordynowała pracę: Wydziału Gospodarki Lokalowej, Wydziału Komunikacji, Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji, a także jednostek organizacyjnych miasta: Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych i Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Hanna Skoczylas od 27 lat związana jest z samorządem tyskim. Od 1993 roku przez 2 lata była inspektorem w Wydziale Gospodarki Lokalowej, a w latach 1995 – 2018 naczelnikiem tego wydziału.W styczniu 2018 roku została Dyrektorem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach. Z wykształcenia jest prawnikiem – absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Licencjonowanym Zarządcą Nieruchomości. W latach 2011-2013 była członkiem Komisji Odpowiedzialności Zawodowej działającej przy Ministrze Infrastruktury.