fot. A. Maciaszczyk / Tychy24.net

Strażnicy miejscy w Tychach pojawią się przy przejściach dla pieszych w pobliżu szkół. 4 września municypalni wezmą udział w akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”. 

„W ramach akcji przeprowadziliśmy lustrację przejść w rejonach tyskich szkół. Sprawdzaliśmy czytelność oznakowania przejść. Nie tylko stan techniczny znaków ale również ich czytelność. Czy znaki są widoczne dla kierujących? Czy nie są zasłonięte przez reklamy i rosnące przy przejściach drzewa?” – informuje tyska straż miejska. 

Ograniczone pole widzenia, spowodowane często nieprawidłowym parkowaniem, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych, może utrudnić dzieciom dostrzeżenie jadących pojazdów i sprawić, że niewłaściwie ocenią sytuację. A to może prowadzić do tragedii.

Reklama

Oznakowanie przejścia popularną „Agatką” to wyraźny sygnał dla kierowców. W tym rejonie jest szkoła, przedszkole lub inna placówka oświatowa w rejonie której należy zachować szczególną ostrożność.

Rodzice i opiekunowie.

  • Upewnijcie się, że Wasze pociechy wiedzą, gdzie przechodzić przez jezdnię i w jaki sposób.
  • Ab zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażcie w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.
  • Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem każdy z opiekunów może pokazać swoim podopiecznym, jak wygląda ich własna bezpieczna droga do szkoły. Przejdźmy z naszymi dziećmi całą trasę prowadzącą do szkoły. Pokażmy, gdzie są przejścia dla pieszych, gdzie jest sygnalizacja świetlna.
  • Pokażmy, jakie warunki należy spełnić, aby bezpiecznie pokonać przejście dla pieszych.
  • Pamiętajmy, że najbezpieczniejsza droga do szkoły nie oznacza wcale tej najkrótszej.
Reklama