Roztańczony Śląski

Dzisiaj bezpłatny koncert disco polo na Stadionie Śląskim. W trakcie koncertu wystąpią gwiazdy dance i disco polo, ale mieszkańcy osiedla Tysiąclecia muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami. Zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z osiedla.

Bezpłatny koncert „Roztańczony Śląski” przyciągnie takich wykonawców jak zespół Alphaville, gwiazdy włoskiej muzyki pop Ricchi e Poveri. Pojawią się także: Fun Factory, portugalski DJ Drenchill oraz Kate Ryan, Danzel i Shaun Baker.

Oczywiście będą również polskie gwiazdy: Radek Liszewski z zespołem Weekend, Marcin Miller i Boys oraz Sławomir Świerzyński z zespołem Bayer Full, a także grupa Piękni i Młodzi. Na scenie „Roztańczonego Śląskiego” zobaczymy także zespoły MIG, Masters i Łobuzy, Ślązaków Long & Junior, Defis i Miły Pan, Quest i Shantel.

Reklama

Gospodarzem koncertu jest Województwo Śląskie, producentem Telewizja Polsat, a organizatorami Stadion Śląski i Music Company.

– Naszą intencją jest, by Stadion Śląski był miejscem bliskim mieszkańcom całego województwa. Chcemy, by wszyscy utożsamiali się z tą piękną sportową areną, która, jak widać, świetnie sprawdza się także w roli gospodarza wspaniałych koncertów. Ważne dla mnie jest to, że dzięki zaangażowaniu województwa mieszkańcy będą mogli bawić się na Roztańczonym Śląskim bezpłatnie – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Transmisja od godziny 20.00 na antenach Telewizji Polsat, Disco Polo Music i Polo TV.

Zamkną wjazd na Tysiąclecie

Od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 15.00 – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na katowickie osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto w dniu 2 maja 2019 roku, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju.

Reklama