Dzisiaj kino plenerowe w Tychach. Pokażą coś tylko dla dorosłych

AM

Dzisiaj kino plenerowe w Tychach. Pokażą coś tylko dla dorosłych – film „Zwierzęta”. Projekcja odbędzie się w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy Bohaterów Warszawy 26.

Projekcje zaplanowano w godzinach od 21.30-23.00. Wstęp wolny.

Określane jako przedziwny film polskiego reżysera „Zwierzęta” to propozycja Miejskiego Centrum Kultury w Tychach na kolejny z pokazów plenerowych Kina FreeLove. Tytuł może być mylący – „Zwierzęta” otwiera małżeństwo przeżywające kryzys, które postanawia zostawić wszystko za sobą i wspólnie wyjechać na pół roku do Szwajcarii.

Reklama

Sielska sceneria, kabriolet i… niespodziewane zderzenie z owcą uruchamia spiralę dziwnych sytuacji, w których pozbawione sensu dialogi, gadający kot i brak chronologii wydają się być tylko preludium serwowanych w filmie sytuacji, w których widz usilnie próbuje się odnaleźć.

Światowa premiera filmu odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (nazywany też Berlinale). Szwajcarsko-austriacko-polska koprodukcja wyreżyserowana przez Grzegorza Zglińskiego została pokazana obok 42 innych filmów z całego świata, a reżyser, po zrealizowaniu cenionych dramatów „Cała zima bez ognia” i „Wymyk”, zaskoczył, sięgając po konwencję thrillera.

Reklama