Fortepian plenerowy w Tychach / fot. Tychy24.net

Fortepian plenerowy Cadenza zniknie z Placu Baczyńskiego.  Jeszcze przez 5 dni mieszkańcy Tychów będą mogli pograć na fortepianie Cadenza. Wiadomo, więcej na temat okoliczności, w których instrument pojawiło się w Tychach. Został wypożyczony w ramach promocji instrumentu przez firmę zajmującą się jego sprzedażą.

Urządzenie pojawiło się w Tychach pod koniec kwietnia, zostanie do 15 maja, następnie będzie zdemontowany i pojedzie do kolejnego miasta. Obecnie nie wiadomo, czy miasto Tychy będzie chciało zakupić taki fortepian – cena to około 150 tys. zł. Instrument cieszy się dużą popularnością na Placu Baczyńskiego, zwłaszcza wśród dzieci.

W Katowicach pojawiły się trzy takie instrumenty – na Rynku na Placu Kwiatowym, na ulicy Stawowej oraz na Zadolu przy tężni solankowej. Urządzenia tam też przyciągają mieszkańców, choć w pewnym momencie doszło do próby zniszczenia instrumentów przez wandali. To jak się okazało nie było takie proste, ale jeden z instrumentów musiał zostać zabrany do naprawy.

Reklama

 

Reklama